Özgür ÖNER

Hayallerimizle yaşıyoruz.

İsmim Özgür ÖNER.

14 Eylül 1977 tarihinde Çanakkale'de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Çanakkale'de tamamladım. Üniversiteyi kazandığımda içimi hem bir sevinç ve hem de burukluk kapladı. Çünkü Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ne gidecektim. Çevremdeki herkes çok mutlu olmuştu. Çünkü üniversitenin ismi büyüktü. Bir eğitimci olacaktım ailemin olduğu gibi. Ancak ben Çanakkale'den ayrılacağım ve özellikle denizi olmayan bir şehire gideceğim için mutsuzdum. İçimde her zaman çok büyük bir yer kaplayan, çocukluğumdan itibaren içinde olmaya alıştığım denizi, doğayı, ve bu huzurlu atmosferi bırakacaktım.Ve öyle de oldu tabi ki.

Hayatınızda nasıl hayaller kurarsanız kurun, yüreğinizde nasıl ateşler yanarsa yansın, bazılarımız için yaşamın sizi götüreceği yer bellidir. Aile ve arkadaş çevrelerinden gelen baskılar...

Üniveristeme gittim. Herkesin beklediği gibi eğitimci oldum. Herkesin beklediği gibi askerliğimi yaptım ve mesleğimi elime aldım. Peki ya hayallerim...

Hayallerim benimle birlikteydi ama hep öteledim. Denize ve doğaya olan tutkumu; kıyı balıkçılığı, doğa yürüyüşleri ve kamplar, kaya tırmanışları ve rüzgar sörfü yaparak,    daldan dala atlayarak, hep yeşertmeye çalıştım.

Şimdi bu hayallerimi bir adım öteye taşımak istiyorum. teknemi, benim gibi düşünen, hayallerini hep ertelemiş olan, deniz ve doğa dostu insanlara açıyorum. Sevinçlerimi ve iç huzurumu onlarla paylaşmak istiyorum.

Evliyim ve iki tane dünyalar güzeli kızım var. Deniz ve Damla. bana bu mutluluğu yaşatan, her zaman yanımda olan eşime, Zeliha'ya, çok teşekkür ediyorum. Onları çok seviyorum. Bu huzuru onlar sayesinde buldum. ve her zaman da mutluluğumuzu ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.

Hayallerinizi hiç bir zaman ertelemeyin. Kaybettiğiniz zaman bir daha yerine gelmiyor.

Görüşmek umuduyla...

   

Hiçbirşey insanın hayal gücü kadar hür değildir.

David Hume

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir